مدت زمان تخمینی مطالعه: 5 دقیقه

خلاصه تیزر

همانطور که در قسمت قبل مرد عنکبوتی: دور از خانه Spider-Man: Far from Home دیدیم پیتر پارکر (مرد عنکبوتی) میستریو (Mysterio) را شکست میدهد و اینکار باعث میشه که تمام دنیا از هویت واقعی مرد عنکبوتی مطلع بشن.

تیزر فیلم Spider-Man: No Way Home

در شروع تیزر فیلم Spider-Man: No Way Home میبینیم که تمام دنیا متوجه این موضوع شده اند که پیتر پارکر همان اسپایدرمن است و پیتر به عنوان قاتل میستریو دستگیر شده و دادگاهی شده است و پیتر باید با این مساله در دبیرستان، شهر نیویورک و دنیای اطرافش کنار بیاید. و میبینیم که دوستان و اطرافیان او نیز در خطر هستند و جامعه اورا به عنوان شیطان و یک قاتل و جنایتکار میشناسد. اتفاقی که برای سوپرمن در فیلم Batman v Superman: Dawn of Justice برای او افتاد و منجر به مرگ سوپرمن شد.

تیزر فیلم Spider-Man: No Way Home

جلوتر میبینیم که پیتر با دکتر استرنج (Dr. Strange) ملاقات میکند و از او میخواهد که این اتفاق را از ذهن مردم پامک کند و کسی هویت واقعی او را نداند. همانطور که در فیلم Doctor Strange دیدیم این کار یعنی دستکاری در زمان عواقبی دارد و باعث ایجاد شاخه های جدید در زمان خواهد شد که این موضوع مبنای سریال Loki نیز هست. اینکه چرا استرنج با اینکه از این موضوع مطلع هست اینکار را انجام میدهد در تیزر مشخص نیست ولی حتما دلیلی برای اینکار دارد چون همانطور که در Avengers: Endgame دیدیم او از آینده خبر دارد و میداند که با اینکار او چه اتفاقاتی خواهد افتاد ولی اینکار را انجام میدهد.

تیزر فیلم Spider-Man: No Way Home

دشمن ها و شخصیت ها

1. مردم و دولت آمریکا

در تیزر ما تصاویری از شخصیت ها و صداهایی میشنویم که به گوشمان آشناس. اولین دشمن پیتر همانطور که در قبل اشاره شد مردم و دولت آمریکا هست. که در جلوی دادگاه تجمع کرده و در بالای پشت بام ساختمان نیز با هلیکوپتر قصد دستگیری او را دارند. و همچینین درگیری پیتر با بچه های دبیرستان و همکالاسی های خودش را نیز شاهد هستیم.

تیزر فیلم Spider-Man: No Way Home

2. شیطان سبز (Green Goblin)

در قسمتی از تیزر همانطور که  در تصویر بالا میبینیم بمب مشهور شیطان سبز در فیلم Spiderman (2002) با بازی Willem Dafoe را در این نقش را میبینیم که با صدای خنده ی او نیز بهمراه است. البته مشخص نیست که Dafoe در این فیلم نیز ایفای نقش میکند یا نه.

دکتر اختاپوس (Dr. Octopus)

3. دکتر اختاپوس (Dr. Octopus)

که در فیلم Spider-Man 2 (2004) با بازی Alfred Molina ظاهر شد نیز در تیزر به چشم میخورد. در دیالوگش او به پیتر سلام میکند و البته مشخص نیست که با کدام پیتر دیالوگ برقرار میکند و ممکن است شاهد چندین اسپایدرمن در این فیلم باشیم.

4. الکترو (Electro)

در تیزر با تصاویری که جرقه هایی زرد که الکترو در فیلم The Amazing Spider-Man 2 (2014) با بازی Jamie Foxx از خود ساطع میکرد، مواجه میشویم که نوید حضور او را در این فیلم نیز میدهد.

5. مرد شنی (Sandman)

او که در آخر فیلم Spider-Man 3 (2007) دیگر دشمن مرد عنکبوتی نبود اینبار در تیزر بعد از دیدن جرقه های زرد الکترو شاهد شن و ماسه ای هستیم که بنظر باید برای او باشد. حال سوال اینجاست که او در این فیلم دشمن اسپایدرمن هست یا دوست و همراه او. نظر شما چیه؟ حتما برامون کامنت کنید.

6. مارمولک (The Lizard)

در حوالی دقیقه 2:30 تیزر یک فرم سیاه و نامعلوم که میخواهد از تاریکی به پیتر حمله ور شود را شاهد هستیم که بنظر میرسد Lizard فیلم The Amazing Spider-Man باشد ولی متاسفانه به طور کامل نمیتوان صحت این موضوع را بررسی کرد تا اکران و یا شاید تیزر های بعدی فیلم.

رده سنی نمایش فیلم هنوز مشخص نشده است ولی انتظار میرود که همانند فیلمهای قبلی مارول PG13+ باشد که به معنی بالای 13 سال میباشد. من انتظار حضور Kingpin را در این فیلم داشتم. شخصیت بسیار مهم که دشمن اصلی اسپایدرمن در کمیکهای اوست ولی اثری از او در این فیلم نیز به چشم نمیخورد. در آخر میتوان به شباهت بسیار این فیلم با فیلم بتمن علیه سوپرمن و انیمشن Spiderman Into The Spider Verse و فیلم Justice League نیز اشاره کرد و میتوان گفت که فیلم ترکیب و مخلوطی از ویژگیهای مهم این فیلم ها (زمان، ساختار شخصیت، فرم) میباشد. امیدوارم که در فیلم شاهد استفاده درست این ویژگی ها باشیم. ولی فعلا تا 26 آذر ماه امسال باید منتظر بمانیم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

×